top of page

A víš proč? Protože moudrost naší duše ví ... Intuice, zapojení mysli i kreativity.

Pokud nedáme prostor své vynalézavosti, kráse, talentům, ale i strachu, nepotkáme se svými temnotami a nepřijmeme je, nemůžeme se z kruhu vymotat.

Vše na světě je o rovnováze a miskách vah. To je jediná cesta ke spokojenosti a vnitřnímu klidu.

Liška je moudrá, vynalézavá, dobrá máma a o strach má postaráno, klidně se Vám dívá drze do očí a zkouší Vás. Je to velmi dobrý učitel. Proto je velmi důležité "chytit lišku a podívat se jí do očí". 

Není náhoda, že je v pohádkách vždy takto vyobrazena. 

Je jen na nás zda v ní uvidíme "potvoru" nebo moudrou bytost, která nás může svou vynalézavostí a přímým pohledem inspirovat. 

Jen my víme, čemu se sami bráníme  a proč. Pokud ne, je potřeba to objevit a pochopit. 

 

Sundat pásku z očí, vidět, neposuzovat, pozorovat a zachovat klid.

 

Naladit se na svůj dech a nechat proudit emoce. Všechny myšlenky a strachy, které nás napadají, vědomě jim přestřihnout nitku a pouštět je. Nedržet je, přestat je řešit a nebát se jim nedat pozornost.

Pustit se minulosti, nechat odejít a dovolit si přijmout nová rozhodnutí, nové cíle a otevřít cesty budoucnosti. To je vítězství nad sebou samými. 

A to liška přesně dělá ... pozoruje, dívá se "drze do očí" a klidně beze strachu udělá, co uzná za vhodné.

 

Víte jak se chová jako máma?   

Chytni lišku za ocas 
aneb chyť mě, když to dokážeš

Jasně, že to dokážeš ...

"Chytni lišku za ocas", je moudrá i mazaná, ale také máma, která se nevzdálí od svých mláďat, dokud nenaberou sílu a odvahu vyrazit do světa. Potřebuješ odvahu a důvtip, abys ji chytil, přijal a ona s tebou chtěla trávit čas.  Sbírej svoje otisky a zjisti co poskládáš ...   

bottom of page